×
×

Wtorek 31. Parafiady

Czytaj więcej

W kolejny dzień 31. Parafiady Dzieci i Młodzieży na Miasteczku Parafiadowym (SGGW) gościliśmy Żandarmerię Wojskową, która przygotowała pokazy na symulatorze zderzeń w ruchu drogowym oraz pokaz robota pirotechnicznego. 

W rywalizacji sportowej parafiadowicze brali udział w finałach turnieju piłki nożnej oraz piłki siatkowej. Odbył się również bieg na orientację, strzelectwo dziewcząt, warcaby i szachy. Uczestnicy rywalizowali też w ringo, tenisie stołowym i badmintonie.

Nadal trwają warsztaty „Szkiełko i oko” czyli warsztaty biżuterii, iluzji, op-artu. Odbyły się również dwa konkursy: wiedzy o sporcie „Zimowe dyscypliny sportowe w Polsce” i plastyczny „Pod Twą Obronę – wizerunki Matki Bożej”. Wiele emocji wzbudził turniej recytatorski „Mów do mnie wierszem”.

Parafiadowicze brali udział w wycieczkach. Można było ich spotkać w warszawskich muzeach i nie tylko. Uczestnicy 31. Parafiady mogą zwiedzać m.in.: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie wraz z Pałacem Łazienkowskim, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, siedzibę Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, Stadion Narodowy, Muzeum Iluzji, Muzeum Narodowe.

Na koniec dnia został zaplanowany wieczór „Misja w służbie pokoju”, który poprowadził ks. ppłk. Ireneusz Biruś z Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. W trakcie tego wieczoru modliliśmy się o pokój na świecie.

31. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbywa się w Warszawie w dniach od 7 do 13 lipca 2019 i gromadzi niespełna 1,5 tys. uczestników z kilku państw. Projekt jest finansowany ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędy Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz m.st. Warszawy. Imprezę Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Dodaj komentarz