×
×

Zapraszamy do Muzeum Katyńskiego na galę konkursu „Zwyczajna służba”

Czytaj więcej

W sobotę, 17 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Muzeum Katyńskim – Oddziale Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego przy ul. Jeziorańskiego 4, w Cytadeli Warszawskiej odbędzie się uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu „Zwyczajna służba… mój Bohater Katyński”. Zapraszamy także na wernisaż pokonkursowej wystawy.

W ramach konkursu młodzież miała za zadanie przygotować krótką formę komiksową poświęconą wybranemu Bohaterowi Zbrodni Katyńskiej. Komiksy za pomocą rysunku i kilku słów przypomniały Tych, którzy reprezentując przeróżne zawody – nauczycieli, lekarzy, farmaceutów, urzędników samorządowych, bankowych, duchowieństwa, wojskowych wszelkich służb, policjantów, służb więziennych i straży granicznej – pracowali dla swojej społeczności lokalnej, Małej Ojczyzny, a płacąc najdroższą cenę krwi w Katyniu, Charkowie, Twerze i Bykowni stali się Bohaterami dla Niepodległej Ojczyzny.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza wraz z Muzeum Katyńskim – Oddziałem Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Projekt „Zwyczajna służba… – historia w krótkiej formie graficznej” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Więcej szczegółów na stronie konkursu.

Dodaj komentarz