Zapraszamy na Inaugurację Roku Szkolnego 2018/19

Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19 odbędzie się 9 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży przy ul. Gwintowej 3 w Warszawie. W ramach programu XV Forum Edukacyjne i Eucharystia. Zapraszamy przedstawicieli szkół oraz innych placówek edukacyjnych z Mazowsza i całej Polski. W Inauguracji weźmie udział o. Józef Matras, przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

XV Forum Edukacyjne odbędzie się pod hasłem „Historia poza historią”. Początek o godz. 11.00 w sali teatralnej pod kościołem, wejście od ul. Gościniec. W programie Forum:

„Edukacja historyczna – nie tylko dla historyków” – p. Radosław Łosiewicz, Szczecin.

„Wychowanie patriotyczne w historii szkół pijarskich” – o. Wojciech Wojda SP, Rzeszów.

„Wyścig Niepodległości – gra historyczna” – p. Małgorzata Jędruch-Włodarczyk, Warszawa.

Dobre praktyki pedagogów – dyskusja i wymiana doświadczeń na zakończenie Forum.

Gra Wyścig Niepodległości – zostanie zorganizowana dla młodzieży pod okiem wolontariuszy.

Msza św. z Aktem zawierzenia młodzieży Matce Bożej w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży rozpocznie się o godz. 13.00. Będzie jej przewodniczył ks. kan. dr Marek Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Oprawę muzyczną zapewni Zespół JAN z o. Ireneuszem Wybraniakiem, paulinem.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przesłanie orientacyjnej liczby reprezentacji Państwa szkoły lub innej placówki edukacyjnej do 6 września br. na adres tomasz.olczak@parafiada.pl

Zaproszenie przekazujemy w imieniu:

Stowarzyszenia Parafiada św. Józefa Kalasancjusza
Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej,
Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży,
Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Warszawie.
.   .   .