×
×

Zwyczajna Służba. Konkurs komiksu

Czytaj więcej

Zwyczajna służba… – Mój Bohater Katyński

Ogólnopolski konkurs dla młodzieży
na krótką formę komiksową poświęconą

wybranemu Bohaterowi Zbrodni Katyńskiej

 

 

Dla niemal 22 000 osób to była ZWYCZAJNA SŁUŻBA… Ojczyźnie.
Dzisiaj to już HISTORIA konkretnych ludzi, która tworzy HISTORIĘ POLSKI!
Komiks pozwoli za pomocą rysunku i kilku słów przypomnieć Tych, którzy reprezentując różne społeczności lokalne – swoje Małe Ojczyzny stanowili o ich bogactwie, rozwoju, byli autorytetami w swoich środowiskach, oddali życie za swoich bliskich i Ojczyznę. Stworzenie scenariusza, a później ujęcie tego w krótkiej formie graficznej uświadomi znaczenie Bohaterów zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Twerze i Bykowni w 1940 roku – nauczycieli, lekarzy, farmaceutów, urzędników samorządowych, bankowych, duchowieństwa, wojskowych wszelkich służb, policjantów, służb więziennych i straży granicznej – konkretnych osób, które swoim życiem i działalnością przyczyniały się do rozwoju i funkcjonowania życia społecznego i gospodarczego Polski w czasie walki o Niepodległość Ojczyzny i po jej Odzyskaniu.

Organizator: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, ul. Gwintowa 3, 00-704 Warszawa
Współorganizator: Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Zasięg: Ogólnopolski
Wiek uczestników: 13 – 18 lat
Terminy: wrzesień / październik – zgłaszanie prac konkursowych
listopad – Uroczystość rozdania nagród i wystawa pokonkursowa
Wydarzenia: uroczyste rozdanie nagród
wernisaż i wystawa najlepszych komiksów
publikacja antologii komiksu

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

Materiały biograficzne: www.katyn-pamietam.pl, www.muzeumkatynskie.pl

Projekt „Zwyczajna służba… – HISTORIA w krótkiej formie graficznej” jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.