35. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży 7-12 lipca 2024 r. w Warszawie

Co to jest Parafiada?

To rozgrywki sportowe, wydarzenia kulturalne i spotkania formacyjne

SPORT to w sumie kilkanaście dyscyplin, kilkadziesiąt konkurencji rozgrywanych w ramach startów indywidualnych i na turniejach gier zespołowych. Zawody odbywają się na kilku warszawskich obiektach sportowych, z obsługą sędziowską. Zwycięzcy otrzymują medale, puchary i dyplomy.

KULTURA to szereg konkursów: artystyczne i wiedzy, przeglądy wokalne, taneczne i teatralne, propozycje warsztatów i gier plenerowych. Zwycięzcy otrzymują statuetki i dyplomy. Istnieje możliwość zwiedzania zabytków i muzeów Warszawy.

FORMACJA to wydarzenia religijne w wyjątkowym klimacie dużego namiotu spotkań i małego namiotu adoracji. Możliwość modlitwy w najbardziej znanych świątyniach stolicy. Uczestnicy mają też możliwość spotkań z ciekawymi gośćmi.

Kiedy odbędzie się najbliższa Parafiada?

35. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach 7-12 lipca 2024 r. Inauguracja z ceremonią zapalenia Znicza Parafiadowego nastąpi w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach.

Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjął Prymas Polski abp Wojciech Polak, który będzie przewodniczył Mszy św. transmitowanej 7 lipca 2024 r. o godz. 13.00 na antenie TVP Polonia.

Kto może na nią przyjechać?

Uczestnicy – dzieci i młodzież stanowią reprezentacje swoich szkół, klubów sportowych, parafii, organizacji młodzieżowych, środowiska polonijne.

Każda reprezentacja może liczyć maksymalnie 15 uczestników w wieku 10-19 lat oraz 2 opiekunów. Istnieje możliwość formalnego zgłoszenia więcej niż jednej reprezentacji z danego miejsca.

Gdzie będziemy mieszkać i w jaki sposób będziemy się żywić?

Wszyscy uczestnicy Parafiady są zakwaterowani w akademikach SGGW – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Posiłki – śniadanie, obiad, kolacja – wydawane są w stołówkach przy akademikach SGGW.

Na terenie SGGW powstaje Miasteczko Parafiadowe – zespół namiotów, w tym duży namiot spotkań, który jest w stanie pomieścić wszystkich uczestników, nawet do 2 tys. osób.

Ile to kosztuje?

Koszt za jednego uczestnika wynosi 790 zł – obejmuje zakwaterowanie w akademikach, pełne wyżywienie trzech posiłków dziennie, pełne uczestnictwo w programie oraz gadżety.

Przy pełnej reprezentacji 15 uczestników 2 opiekunów gratis (w razie niepełnej reprezentacji opłata za opiekunów rozkłada się proporcjonalnie do liczby uczestników, np. na 8 uczestników 1 opiekun gratis).

Kiedy i jak się zapisać?

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego zostanie uruchomiony elektroniczny system przyjmowania zgłoszeń reprezentacji (15 uczestników + 2 opiekunów). Już teraz zachęcamy do zbierania chętnych, gdyż wiemy, że rodzice z dużym wyprzedzeniem planują swoje wakacyjne urlopy.

Informacji dotyczące przyjazdu reprezentacji krajowych udziela Wojciech Wardaszko – tel.: 505 215 862, mail: wojciech.wardaszko@parafiada.pl.

W sprawie przyjazdu grup polonijnych i zagranicznych prosimy kontaktować się z Marią Kujel – tel.: 728 820 606, mail: maria.kujel@parafiada.pl.

A jak wyglądała ostatnia Parafiada?

Poniżej udostępniamy materiały programowe z ostatniej 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Jej przebieg można prześledzić w strefie newsowej na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Logotyp 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży