Witamy Was serdecznie na 33. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Zaczynamy tydzień parafiadowych wyzwań, rywalizacji i formacji, czas na rozwój fizyczny, intelektualny i duchowy – w myśl zasady, że ruch rzeźbi umysł serce i ciało!

Zapraszamy na Inaugurację 33. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży – w niedzielę, 10 lipca 2022 r. na Miasteczku Parafiadowym na kampusie SGGW w Warszawie (przy akademikach, wjazd od ul. Nowoursynowskiej).

O godz. 14:30 – Msza Święta pod przewodnictwem o. Mateusza Pindelskiego SP, Przełożonego Wyższego Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Po Eucharystii zapraszamy na Ceremonię otwarcia i festyn.

Kontakt dla mediów – o. Jacek Wolan SP, rzecznik Parafiady
+48 668 864 716, jacek.wolan@parafiada.pl


W programie wiele atrakcji sportowych, kulturalnych i religijnych: udostępniamy informację o projekcie Twarda SztukaWykaz Dyscyplin i Konkurencji Sportowych oraz  Wykaz Konkursów.

Oprócz związanych z Międzynarodową Parafiadą wpisów w mediach społecznościowych możecie też zajrzeć na  stronę, na której zebraliśmy trochę interesujących materiałów na temat poprzedniej edycji imprezy.

33. Parafiada odbywa się w Warszawie, na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w dniach 9-15 lipca 2022 r.

Gościmy reprezentacje szkół, parafii, klubów sportowych lub innych instytucji działających w obszarze wychowania i edukacji dzieci i młodzieży z Litwy, Łotwy, Ukrainy i Polski.

Reprezentacja składa się z od 5 do 15 uczestników z roczników 2003-2012 i jednego lub dwojga opiekunów.

Zgłoszenia przyjmowaliśmy w maju i czerwcu 2022 roku wyłącznie elektronicznie za pomocą  Systemu Obsługi Imprez Aktywizujących SOIA.

Parafiada to trwające tydzień święto sportu, kultury i wiary – zawody, podczas których reprezentacje zmagają się o tytuł Najwszechstronniejszej, to jest takiej, która zdobędzie najwięcej punktów za wysokie miejsca w klasyfikacjach rywalizacji sportowej, artystycznej i religijnej. To także okazja do wspólnej zabawy i modlitwy z rówieśnikami z Polski i innych krajów.

Warto zapoznać się z Regulaminem tej imprezy.

Koszt uczestnictwa w 33. Międzynarodowej Parafiadzie to 590 zł od uczestnika i 290 zł od opiekuna. Ta kwota pokrywa koszty korzystania z zakwaterowania, wyżywienia, pakietu uczestnika oraz wszystkich elementów programu.Są już dostępne regulaminy i bibliografie konkursów oraz wykaz dyscyplin i konkurencji. […]
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym adresowanym do uczestników Jubileuszowej 35. Międzynarodowej […]
Z przyjemnością ogłaszamy, że nadchodzi wyjątkowe wydarzenie – Jubileuszowa 35. Międzynarodowa Parafiada […]