3 kwietnia 1940 r. rozpoczęło się rozstrzeliwanie polskich jeńców z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku i innych. 3 kwietnia 2024 r. Stowarzyszenie Parafiada uczestniczyło w pierwszej w 2024 roku uroczystości sadzenia Dębu Pamięci. W Mińsku Mazowieckim przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie został uhonorowany aspirant Policji Państwowej Piotr Załęski.

W wydarzeniu uczestniczyła licznie zgromadzona rodzina policjanta zamordowanego w Twerze/Kalininie, a także władze samorządowe na czele ze Starostą Mińskim, przedstawiciele służb mundurowych, w tym Policji z Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie. Inicjatorem uroczystości był Prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód p. Czesław Gągol.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *