Witamy na 32. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży! Witamy wszystkich przyjaciół związanych od lat z Parafiadą i tych, którzy przyjechali na nią po raz pierwszy, wieloletnich członków i pracowników Stowarzyszenia Parafiada, członków obecnego Komitetu Organizacyjnego, a przede wszystkim witamy dzieci, młodzież i opiekunów reprezentacji tegorocznej Parafiady. Inauguracja odbyła się 11 lipca 2021 r. na Miasteczku Parafiadowym na obiektach SGGW w Warszawie.

Tegoroczną 32. Parafiadę honorowym patronatem objął o. dr Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, który przewodniczył Mszy Świętej, a w czasie homilii zachęcał Parafiadowiczów, by, biorąc udział w rozgrywkach sportowych, wydarzeniach kulturalnych i propozycjach formacyjnych, stawali się współczesnymi prorokami.

Dzięki transmisji łączyli się z nami uczestnicy wcześniejszych edycji Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie, uczestnicy Parafiad Polonijnych w Landwarowie na Litwie, w Dolinie na Ukrainie, w Grodnie na Białorusi, oraz Parafiad Regionalnych w różnych państwach, wyjeżdżający na Obozy Parafiadowe i uczestniczący w wielu programach realizowanych przez Stowarzyszenie Parafiada.

W tegorocznej Parafiadzie uczestniczy niespełna pół tysiąca osób z Polski i mamy nadzieję, że na kolejnej Parafiadzie spotkamy się znów na żywo w Warszawie.

Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary – według triady stadion-teatr-świątynia, programu stworzonego przez o. Józefa Jońca:
– rozgrywki sportowe w 11 dyscyplinach i 22 konkurencjach – starty indywidualne i grupowe;
– konkursy artystyczne i wiedzy, przeglądy muzyczne i teatralne, warsztaty „formy i faktury”;
– program formacyjny, modlitwa ze słowem i obrazem, Eucharystia, namiot adoracji.

Zanim o. Tomasz Olczak, prezes Stowarzyszenia i Dyrektor Parafiady wypowiedział formułę otwarcia, przysięgę w imieniu sportowców Karol Jakubowski z Elbląga i sędzia główny Parafiady, Leszek Bałda. Zapłonął Parafiadowy Znicz, który przez tydzień będzie towarzyszył szczególnie sportowych dekoracjom, wydarzeniom kulturalnym i wspólnej modlitwie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie, które otrzymaliśmy od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ze środków z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu państwa w ramach programu Sport dla Wszystkich; z budżetu Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego; ze środków Biura Sportu m.st. Warszawy.

komentarze 2

 1. Po Mszy Świętej przeprowadziliśmy konkurencje “BIEGI 31JP2 – Pamięci Ojca Józefa Jońca”.
  Filmy z rozdania nagród i zdjęcia drużyn na Fb – Parafiada
  Więcej na http://www.dziadegtadeg.pl.
  Czekamy na Wolontariuszy, którzy zechcą na wszystkich kontynentach po których Pielgrzymował Nasz Święty Papież Jan Paweł II przeprowadzać konkurencje biegowe na bieżni “TOR 31JP2” tak abyśmy przed XX Odejścia do Ojca Niebieskiego doprowadzili “BIEG 31JP2 – 31 km na Olimpiadę.

  31 km i x 5
  ======
  “Karol Wojtyła, nasz Papież Jan Paweł II żył 31ooo dni
  i Pielgrzymował do Wiernych na 5 kontynentach”
  Od 15 maja 2005 roku Dzieci i Starsi Biegają początkowo Sztafetę JPII – 5x31m
  która aktualnie ma nazwę ” SZTAFETA 31JP2 – 5x31m
  a indywidualni biegacze pokonują
  BIEG 31JP2 – 5x31m na bieżni wokół pięciokąta o boku 6 m.

  Dotychczas na przeszło 70 imprezach (przedszkola, szkoły, parafie i festyny) biegało prawie 5 tysięcy osób w różnym wieku i o różnej kondycji fizycznej.

  • Bardzo serdecznie dziękujemy i parafiadowo pozdrawiamy organizatorów tych Biegów, p. Tadeusza wraz z zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *