W poniedziałek, 12 lipca 2021 rozpoczęła się sportowa rywalizacja w ramach 32. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Program sportowych wydarzeń obejmował: tenis stołowy chłopców, badminton dziewcząt, ringo chłopców, piłka siatkowa dziewcząt i chłopców, piłka nożna chłopców, bieg przełajowy na dystansie 500, 1000 i 1500 metrów dziewcząt i chłopców, a także trening strzelecki dla chętnych. Wieczorem w czasie dekoracji wręczono pierwsze medale i dyplomy.

Odbył się konkurs wokalny Sacro Song i Muzyka moim życiem oraz konkurs wiedzy o Kard. Stefanie Wyszyńskim. Trwają warsztaty “formy i faktury” – papier, tkaniny oraz metal w ramach których zdobywali nowe umiejętności i nabywali artystycznej wrażliwości.

Hasłem dnia był “Powrót” , bo w każdym restarcie potrzebny jest powrót – do codzienności, do modlitwy, do pracy, do spotkań ze znajomymi, do treningów, do wspólnoty. Towarzyszem dnia był św. Piotr, który będąc przy Jezusie był przekonany, że nigdy od Niego nie odejdzie. A zdarzyło się inaczej. Jednak dzięki refleksji powrócił i przekazywał Dobrą Nowinę o Jezusie wszędzie tam, gdzie dotarł.

„Restart” to tegoroczne hasło Parafiady, które zaczerpnięte zostało z hasła pijarskiego roku duszpasterskiego. Jest nawiązaniem do przeżywanego czasu pandemii. Jego znaczenie nie sprowadza się jedynie do naciśnięcia guzika w komputerze, ale oznacza również powrót do pierwotnego zaangażowania w życiu wiarą. Zakłada ponowne wyruszenie w drogę wraz z Jezusem, mówi o odnowie, która rodzi się w mocy Ducha Świętego działającego w naszym wnętrzu i w otaczającym nas świecie. Hasło tego roku z jednej strony nawiązuje do panującego stanu epidemii, z drugiej wzywa nas do bycia prorokami. Wszyscy jesteśmy wezwani do tego, by być misjonarzami Chrystusowej nadziei. Dlatego niedzielnym hasłem dnia inauguracji 32. Parafiady był “Impuls”. Impuls pobudza, daje życie … nasze serce zaczyna być w parafidowym rytmie. Dobrze, że znowu tu jesteśmy i razem możemy się cieszyć życiem i dziękować Bogu za dar parafiadowej wspólnoty.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *