Na tegorocznej Parafiadzie dzieci i młodzież bierze udział w “Grze w formy i faktury”. Cały projekt obejmuje zarówno konkursy artystyczne jak i warsztaty. Chodzi o formy uczestnictwa w kulturze: warsztaty i współzawodnictwo, czyli konkursy, prezentacje etiud teatralnych, wokalnych, tanecznych, recytatorskich i plastycznych. A faktury to cykl warsztatów obejmujący fakturę, czyli właściwości różnych materiałów z których można tworzyć dzieła sztuki ale i przedmioty sztuki użytkowej: papieru, tkaniny, metalu i sensoryczna gra w słowa czyli “Faktura słowa”.

Drugi dzień parafiadowych zmagań we wtorek, 13 lipca 2021 r., to współzawodnictwo sportowe w następujących konkurencjach: strzelectwo, badminton, tenis stołowy, ringo, piłka siatkowa i piłka nożna, szachy i warcaby. Odbył się turniej recytatorski poświęcony twórczości Norwida i Baczyńskiego; konkurs wiedz o sporcie na temat polskich lekkoatletów na stadionach świata 2010-2021 oraz konkurs plastyczny z realizacją słów Prymasa Tysiąclecia “Świat jest wypełniony głosem Boga”.

Hasłem dzisiejszego dnia była “droga”, a w czasie wieczornej modlitwy uczestnicy mogli zobaczyć drugi odcinek historii współczesnego młodego człowieka, jako inspiracja do modlitwy.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *