Kulturalny akcent na półmetku 32. Parafiady

Parafiada od lat była wydarzeniem międzynarodowym. I chociaż w ubiegłym roku się nie odbyła, a w tegorocznej edycji goszczą na niej reprezentacje z Polski, to nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół z innych państw. Łączyliśmy się z nimi dzięki prowadzonym transmisjom niektórych wydarzeń. A dzisiaj, w środowy wieczór, 14 lipca gościliśmy grupę z Doliny na Ukrainie – wielokrotnych zwycięzców klasyfikacji generalnej na Najwszechstronniejszą Reprezentację Zagraniczną. Warto dodać, że w ubiegłym roku jedynie na Ukrainie, w formie półkolonii odbyła się Parafiada Polonijna Archidiecezji Lwowskiej.

Sportowa rywalizacja obejmowała biathlon letni, badminton, tenis stołowy, ringo, szachy i warcaby. Rozegrano też pierwsze mecze koszykówki. Odbył się skromy w tym roku, ze względu na nieobecność bardzo twórczych grup polonijnych, Przegląd Małych Form Teatralnych, a także konkurs wiedzy o Polsce nt. Bitwy Warszawskiej.

Parafiada odbywa się dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy, bo bez ich pomocy nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak wspaniałego, pełnego sportowych, artystycznych i duchowych wrażeń wydarzenia. Wolontariusze poświęcają swój czas i służą pomocą w ramach zespołu ds. reprezentacji, biura prasowego, komisji sportowej, komisji kultury, komisji pastoralnej, zespołu kwatermistrzowskiego, zespołu ds. żywienia oraz zespołu PCK Bydgoszcz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *