Kulturalny akcent na półmetku 32. Parafiady

Parafiada od lat była wydarzeniem międzynarodowym. I chociaż w ubiegłym roku się nie odbyła, a w tegorocznej edycji goszczą na niej reprezentacje z Polski, to nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół z innych państw. Łączyliśmy się z nimi dzięki prowadzonym transmisjom niektórych wydarzeń. A dzisiaj, w środowy wieczór, 14 lipca gościliśmy grupę z Doliny na Ukrainie – wielokrotnych zwycięzców klasyfikacji generalnej na Najwszechstronniejszą Reprezentację Zagraniczną. Warto dodać, że w ubiegłym roku jedynie na Ukrainie, w formie półkolonii odbyła się Parafiada Polonijna Archidiecezji Lwowskiej.

Sportowa rywalizacja obejmowała biathlon letni, badminton, tenis stołowy, ringo, szachy i warcaby. Rozegrano też pierwsze mecze koszykówki. Odbył się skromy w tym roku, ze względu na nieobecność bardzo twórczych grup polonijnych, Przegląd Małych Form Teatralnych, a także konkurs wiedzy o Polsce nt. Bitwy Warszawskiej.

Parafiada odbywa się dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy, bo bez ich pomocy nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak wspaniałego, pełnego sportowych, artystycznych i duchowych wrażeń wydarzenia. Wolontariusze poświęcają swój czas i służą pomocą w ramach zespołu ds. reprezentacji, biura prasowego, komisji sportowej, komisji kultury, komisji pastoralnej, zespołu kwatermistrzowskiego, zespołu ds. żywienia oraz zespołu PCK Bydgoszcz.