Wspomnienie parafiadowiczów na 32. Parafiadzie

Dzisiaj, w czwartkowy wieczór, 15 lipca pielgrzymowaliśmy do Świątyni Bożej Opatrzności, by modlić się przy grobie śp. o. Józefa Jońca, twórcy ruchu parafiadowego. W czasie wczorajszej Mszy Świętej modliliśmy się również za zmarłych parafiadowiczów: śp. Halinę Urbańską – pracownika Stowarzyszenia Parafiada; śp. Andrzeja Rakowskiego – przewodniczącego komisji sportowej na Parafiadzie; śp. Hannę Kowalską – szefową zespołu przewodników; śp. Bartka Świądera – z komisji kultury na Parafiadzie; śp. Mateusza Smulskiego – wolontariusza Parafiady; śp. Stefana Kowalika – pracownika Stowarzyszenia Parafiada; śp. Józefa Fabera – opiekuna reprezentacji ze Słowacji; zmarłych pracowników, współpracowników, uczestników i krewnych osób związanych z Parafiadą.

Na stadionie królowały konkurencje lekkoatletyki: skok w dal, rzut palantówką, pchnięcie kulą, biegi na 60, 100, 300, 400, 1000 i 1500 m chłopców i dziewcząt. Rozegrano też finał turnieju koszykówki. W filarze odbył się turniej tańca Dance Off oraz konkurs plastyczny „Człowiek przyszłości”, w związku z rokiem Stanisława Lema.

Parafiadowicze zwiedzali stolicę, a w tym roku popularnością cieszyły się m.in. Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie oraz Stare Miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *