Witam Was serdecznie na 33. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Zaczynamy tydzień parafiadowych wyzwań, rywalizacji i formacji, czas na rozwój fizyczny, intelektualny i duchowy – być może nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że na Parafiadzie wszystko to dzieje się w jednym miejscu i w tym samym czasie, jednocześnie. Chcemy przez ten tydzień kształcić nasze serce – cnotami, umysł – naukami, a ciało – ćwiczeniami. A dzięki śp. o. Józefomi Jońcowi, twórcy ruchu parafiadowego wiemy, że ruch rzeźbi umysł, serce i ciało.
W tym roku spotykamy się ponownie w międzynarodowym gronie, bo chcemy budować chrześcijańską
rodzinę pokoju. Szczególnie solidaryzujemy się z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. A parafiadowy znicz staje się dla nas znakiem jedności.
Parafiada to tygodniowe święto sportu, kultury i wiary, więc każdy z Was może wybrać jakiś sposób przeżywania parafiadowej radości odpowiedni dla siebie. Sportowcy być może wybiorą: hurraaa, goool, jest – udało się! Występującym na scenie wystarczą przedłużające się oklaski publiczności. Dla wierzących bardzo ważne jest życzliwe pozdrowienie: szczęść Boże!


Życzę Wam sportowych, kulturalnych i religijnych wrażeń! Pozdrawiam Was serdecznie!

o. Tomasz Olczak SP, Dyrektor 33. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *