W dn. 25 czerwca 2026 Jury w składzie: Adrianna Gajdziszewska – przewodnicząca Komisji
Konkursów Plastycznych, Oliwia Dziadek, Małgorzata Włodarczyk, Dominik Kulig i Tomasz Tisończyk
dokonało oceny prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Ja i detal architektoniczny” (dyptyk)
organizowanego w ramach programu edukacji kulturalnej podczas 37. Międzynarodowej Parafiady
Dzieci i Młodzieży w 4 kategoriach wiekowych:
Kat. D
1 miejsce – Król Iga (ZSZP Poznań 1) „Szkoła – wspólna droga”
2 miejsce – Kaczmarek Gustaw (ZSZP Poznań 2) „Kosmiczny ciepłociąg”
3 miejsce – Jarysz Stefan (ZSZP Poznań 1) „Od deski do deski”
Kat. M
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Mrozik Emil (ZSZP) „Ślad po Czarnym Baranku”
3 miejsce – Kurzawska Kornelia (ZSZP Poznań 2) „Spotkanie z Wielką Sztuką”
Wyróżnienie – Jaskóła Maria (ZSZP Poznań 2) „Zamek pełen muzyki”
Kat. J
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Ostash Artem (Dolina Ukraina) „Światło, które prowadzi”
3 miejsce – Lutska Olha (Dolina Ukraina) „W zwierciadle epoki”
Wyróżnienie – Halchynskyi Hrihorii (Nowiczka Ukraina) „Opoka pokoleń”
Kat. O
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Duszyńska Paulina (ZSZP Poznań 2) „Droga do siebie”
3 miejsce – nie przyznano
Jury pragnie podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za prezentację ważnych
budowli/obiektów architektonicznych i ciekawych historii z nimi związanych z miejsc zamieszkania.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczystość rozdania statuetek i dyplomów w poniedziałek,
13 lipca 2026 o godz. 18.00 w Namiocie Spotkania.
Najlepsze prace zostaną pokazane na wystawie, a punkty do klasyfikacji generalnej pojawią się w
systemie na początku 37. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.