Medale, dyplomy, puchary – wszytko to czeka na zwycięzców zawodów i turniejów sportowych – a do tego fanfary, wejście na podium, uroczysta dekoracja zwycięzców, wcześniej rywalizacja i radość z wygranej lub zmierzenie się z porażką. Tak wygląda parafiadowa codzienność.

Na tegorocznej Parafiadzie rozgrywa się 11 dyscyplin, 23 konkurencje: biegi na różnych dystansach, bieg przełajowy, pchnięcie kulą, rzut palantówką, skok w dal, tenis stołowy, badminton, ringo, szachy, warcaby, strzelectwo sportowe, biatlon letni; a w zawodach zespołowych turnieje: piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Starty przygotowane są dla chłopców i dziewcząt, w różnych kategoriach wiekowych: młodzicy, juniorzy, młodzieżowcy, a także dla osób niepełnosprawnych i opiekunów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *