Na tegorocznej 33. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży odnotowano 803 startów w rozgrywkach sportowych i 453 w konkursach. Największą popularnością w sporcie cieszyły się: ringo – 92 starty; badminton – 74 starty, strzelectwo sportowe – 73 starty; a w kulturze: turniej recytatorski – 33 występy, konkursy wokalne – 29 występów. Rozdano 65 kompletów medali, rekordowo, bo aż 100 osób wzięło udział w konkursie wiedzy o sporcie, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Twarda sztuka” – wzięło udział 285 osób.

Na Parafiadzie prowadzona jest klasyfikacja generalna w każdym z trzech filarów: stadion, teatr, świątynia. Nagroda dla najwszechstronniejszej reprezentacji wędruje do zespołu, który zdobył najwięcej punktów w każdym z filarów.

Najwszechstronniejszą reprezentacją z Polski okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józef Kalasancjusza w Poznaniu. Najwszechstronniejsza reprezentacja zagraniczna to Parafia pw. Narodzenia NMP w Dolinie z Ukrainy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie następującym instytucjom, które nas wspomogły:

– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – środki z Funduszu Promocji Kultury;
– Ministerstwo Sportu i Turystyki – środki z budżetu państwa w ramach programu Sport dla Wszystkich;
– środki z budżetu Województwa Mazowieckiego;
– środki z budżetu państwa przekazane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Dziękujemy za patronat medialny, którego udzieliły nam: Radio Plus Warszawa, Gość Niedzielny, Tygodnik Idziemy oraz za promocję w Telewizji Polskiej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *