14 sierpnia 2022 o godzinie 19:00 na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie w Dolinie 96. Dębów Smoleńskich odbyła się Uroczystość odsłonięcia popiersi: – śp. ojca Józefa Jońca-Pijara, Twórcy ruchu parafiadowego, Prezesa Stowarzyszenia Parafiada, inicjatora i koordynatora akcji sadzenia Dębów Pamięci w ramach społecznego programu “Katyń…ocalić od zapomnienia”. – śp. ks. Andrzeja Kwaśnika, Kapelana Prewencji Policji w Warszawie i Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 i Federacji Rodzin Katyńskich. Obaj zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej. Modlitwę poprowadził i poświecenia pomników dokonał J.E. biskup Romuald Kamiński Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej. W Uroczystościach brały udział Władze Państwowe, Samorządowe, Wojsko Polskie, Przedstawiciele wielu organizacji społecznych i patriotycznych. Z ramienia Stowarzyszenia Parafiada, Zakonu Pijarów i Rodziny w uroczystościach wzięli udział o. Tomasz Olczak SP -Prezes Zarządu i Maria Kujel -Wiceprezes Zarządu. Składamy serdeczne podziękowania w imieniu Stowarzyszenia Parafiada, Zakonu Pijarów i Rodziny śp. o. Józefa Jońca SP – Panu Ryszardowi Walczakowi – Prezesowi Kapituły Medalu ”Zło Dobrem Zwyciężaj”- realizatorowi akcji powstania pomników ofiarom katastrofy smoleńskiej w Ossowie, Ks. Jackowi Dębskiemu- Kustoszowi Sanktuarium Narodowym w Ossowie, Władzom Państwowym, Samorządowym, Nadleśnictwu Łochów i wszystkim tym dzięki którym powstał pomnik-popiersie śp. Józefa Jońca SP.

 

Autor zdjęć: Maria Kujel

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *