Punktem charakterystycznym na mapie Miasteczka Parafiadowego jest nie tylko duży namiot, gdzie parafiadowicze spotykają się na na porannej Eucharystii i na wieczornej modlitwie, ale również Namiot Adoracji – nieco na uboczu, ale dostrzegalny z każdego miejsca dla uczestników, którzy po skończonych zawodach sportowych lub rywalizacji konkursowej zatrzymują się choćby na moment, by podziękować za dobry wynik lub zmierzyć się z porażką.

Blisko ciebie – to hasło roku duszpasterskiego w Zakonie Pijarów stało się mottem również dla parafiadowiczów. Wyraża ono gorące pragnienie Jezusa bycia blisko każdego z nas i jednocześnie ukryte w nas pragnienie budowania relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem.

Tegoroczny program formacyjny, który stał się swoistym programem rekolekcyjnym hasłowo streszcza się w słowach: uśmiech – wzrok, otwartość – słuch, radość – smak, braterstwo – dotyk. Blisko ciebie… z Jezusem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *