Tegoroczną Parafiadę zdominowały warsztaty “Twarda sztuka”. Wiadomo, sztuka to twardy orzech do zgryzienia. W temat wprowadziła nas wystawa, autorstwa Adrianny Gajdziszewskiej, która w architekturze widzi pretekst, by o niej opowiadać. I tak też się stało. Na tegorocznej Parafiadzie odbywają się warsztaty linorytu, architektury i muralu, a także plenerowa gra “Pokesztuczki”.

Uczestnicy Parafiady biorą udział w konkursach artystycznych i wiedzy, w przeglądach muzycznych i teatralnych. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród następujących propozycji: konkurs wiedzy o pieśniach patriotycznych, o polskich tradycjach tenisa ziemnego; plastyczna realizacja słów Marii Konopnickiej “Tylko miłość jest siłą co zgładzić może ból świata”; konkurs “Muzyka moim życiem”; przegląd małych form teatralnych ze spektaklami opartymi na “Balladach i romansach” Adama Mickiewicza, turniej recytatorski poezji Marii Konopnickiej, turniej taneczny “Dansce off”; a także konkurs wiedzy religijnej o św. Józefie Kalasancjuszu – największym świętym wśród pedagogów i największym pedagogu wśród świętych, konkurs plastyczny poświęcony ks. Stanisławowi Konarskiemu – największemu wśród pijarów polskiego oświecenia, konkurs piosenki “Sakro Song”.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *