Już w najbliższy weekend na Litwie po dwuletniej przerwie odbędzie się XXI Parafiady Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej w Landwarowie.  Motto tegorocznej Parafiady to słowa ks. Stanisława Konarskiego – pijara: „Dokładajcie wszelkich starań kształcąc serce cnotami, ciało ćwiczeniami,  umysł naukami…” .  

Inauguracja Parafiady rozpocznie się Uroczystą Mszą Świętą w parafii pw. Zwiastowania NMP w Landwarowie. Następnie odbędzie się zorganizowany przemarsz z tabliczkami nazw reprezentacji na stadion Polskiej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy z podniesieniem flagi parafiadowej. 

W programie Parafiady: 

  • zawody sportowe w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, ringo, tenisie stołowym, LA( biegi 100m, 400 m, 1000m i 1500m) oraz sztafeta mieszana 4×250 w dwóch kategoriach wiekowych w podziale na płeć.
  • Konkursy: plastyczny, wiedzy religijnej i artystyczno-muzyczny 
  • Wspólna modlitwa i spotkania integracyjne

 Wszystkie konkurencje sportowe i konkursy kulturalne są punktowane. Prowadzona będzie klasyfikacja generalna i najwszechstronniejsza drużyna z poszczególnych bloków programowych w nagrodę otrzyma zaproszenie do udziału w 33. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży/obozie edukacyjnym w Polsce. Dla osób, które wykażą się sportowym duchem uczciwej rywalizacji przywidziana jest nagroda FAIR PLAY.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”

C:\Users\Asus\Desktop\2021_zadania zlecone\Promocja\promocja KPRM\znaki_strona_www.png

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *