W weekend majowy, w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2023 r. w Krakowie Parafiada Środowisk Pijarskich zgromadziła 185 uczestników. Wzięły w niej udział reprezentacje ze szkół i parafii pijarskich z całej Polski: Bolesławca, Elbląga, Krakowa, Łapsz Niżnych, Poznania, Warszawy i Rzeszowa. Uczestnicy brali udział we współzawodnictwie w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi 2012-2010 oraz starsi 2009-2008.

Rozegrano trzy turnieje: koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. W lekkoatletyce odbyły się dwie konkurencje: biegi przełajowe i rzut piłeczką palantową. Tematem konkursu wiedzy był Mundial w Katarze. Uczestnicy zwiedzili Rynek Główny i najważniejsze zabytki starego miasta. Konferencja Filipa Łuczaka, znanego jako @pan.kościelny z Tik Tok nosiła tytuł: “Nowa gra, po nieudanej”. Uczestnicy mieli wyjątkową okazję do rozmowy w małych grupach z pijarskimi klerykami z całej Europy.

W klasyfikacji generalnej puchar dla najwszechstronniejszej reprezentacji zdobyła grupa Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu. Pozostali zdobywcy trzech pierwszych miejsc na podium we wszystkich dyscyplinach otrzymali medale i nagrody rzeczowe. A wszyscy wychowankowie i ich trenerzy lub nauczyciele otrzymali dyplomy za znaczący udział w tym wydarzeniu.

Przygotowujemy się do 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Warszawie. Spodziewamy się około tysiąca uczestników z około pięciu krajów, którzy jak zawsze będą reprezentować swoje kluby sportowe, parafie, szkoły różnego szczebla czy inne instytucje. Parafiadowe współzawodnictwo zakłada jak zawsze dobrą zabawę dla uczestników, a dla opiekunów jest gwarantem świetnego programu opartego na integralnym wychowaniu według antycznej triady: stadion-teatr-świątynia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *