Z myślą o Uczestnikach i ich Opiekunach oraz o Mediach przekazujemy harmonogram najważniejszych punktów programu 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży – pełny program zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

Niedziela, 9 lipca 2023 r. o godz. 13:00 – Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach przy ul. Gwintowej 3 – Inauguracja 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, Eucharystia pod przewodnictwem bpa Radosława Orchowicza, biskupa pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Ceremonia Otwarcia z zapaleniem Znicza Parafiadowego.

Miasteczko Parafiadowe (kompleks namiotów) znajduje się na Kampusie SGGW w Warszawie – Ursynowie, wjazd od ul. Nowoursynowskiej w kierunku Domów Studenckich. Korzystamy również z gości SGGW i niektóre wydarzenia odbywają się w budynkach Uczelni (sale w Domach Studenckich, budynek nr 37, sale na obiektach sportowych).

Współzawodnictwo sportowe rozgrywane w 11 dyscyplinach, 23 konkurencjach odbywa się według następującego porządku:

  • poniedziałek, 10 lipca w godz. 10:00-15:00 – obiekty sportowe SGGW oraz boisko przy ul. Koncertowej;
  • wtorek, 11 lipca w godz. 9:00-13:00 – obiekty sportowe SGGW, budynek nr 37 oraz boisko przy ul. Koncertowej;
  • środa, 12 lipca w godz. 9:00-13:00 – obiekty sportowe SGGW i budynek nr 37;
  • czwartek, 13 lipca w godz. 10:00-13:30 – obiekty sportowe SGGW, a miejsce startów w lekkoatletyce zostanie podane w najbliższych dniach.

Wydarzenia kulturalne obejmują program zwiedzania Warszawy, a także konkursy, przeglądy i warsztaty według następującego porządku:

  • poniedziałek, 10 lipca w godz. 9:00-15:30 – namioty na Miasteczku Parafiadowym oraz budynek nr 37;
  • wtorek, 11 lipca w godz. 9:30-16:30 – namioty na Miasteczku Parafiadowym oraz budynek nr 37;
  • środa, 12 lipca w godz. 9:30-15:30 – namioty na Miasteczku Parafiadowym oraz budynek nr 37;
  • czwartek, 13 lipca w godz. 9:30-16:30 – namioty na Miasteczku Parafiadowym oraz budynek nr 37.

Program formacyjny streszcza hasło pijarskiego roku duszpasterskiego: “Twój głos”. Dzień zaczyna się od Eucharystii o godz. 7:30 w Namiocie Spotkań. W godzinach popołudniowych jest możliwość cichej modlitwy w oddalonym nieco Namiocie Adoracji. Wieczorna modlitwa jest połączeniem słowa, muzyki oraz ilustracji teatralnej.

Kolejne wieczory to czas na zabawę integracyjną, spotkanie z Gościem, podziękowania dla wolontariuszy i zabawę taneczną.

Czwartek, 13 lipca 2023 r. o godz. 20:00 – Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 1 – Eucharystia przy grobie śp. o. Józefa Jońca, twórcy Ruchu Parafiadowego, spoczywającego w Panteonie Wielkich Polaków.

Piątek, 14 lipca 2023 r. o godz. 11:30 – Namiot Spotkań na Kampusie SGGW w Warszawie – Ursynowie, wjazd od ul. Nowoursynowskiej w kierunku Domów Studenckich – Gala Zakończenia 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Kontakt dla mediów – o. Jacek Wolan SP, rzecznik Parafiady, +48 668 864 716, jacek.wolan@parafiada.pl

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *