34. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

W dniach 9-14 lipca 2023 roku odbędzie się 34. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Jak co roku weźmie w niej udział kilkaset dzieci i młodzieży, chcących sprawdzić swoje umiejętności sportowe oraz artystyczne. 

Parafiada to święto sportu, kultury i wiary. Uczestnicy – wychowankowie szkół, parafii, klubów sportowych lub innych instytucji działających w obszarze wychowania i edukacji dzieci i młodzieży zmierzą się w zawodach sportowych, konkursach artystycznych oraz konkursach wiedzy. Reprezentacja, która zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich działaniach otrzyma tytuł NAJWSZECHSTRONNIEJSZEJ i stanie się nowym mistrzem Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. 

Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program towarzyszący. W tym roku szczególnie ciekawie zapowiadają się warsztaty artystyczne, będące częścią projektu Konwent Sztuki 2023-2025: na chętnych czekać będą między innymi zajęcia artystyczne z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości (VR)

Uroczysta Inauguracja odbędzie się 9 lipca 2023 o godzinie 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Zapraszamy na nią wszystkich przyjaciół i sympatyków Ruchu Parafiadowego. Zakończenie 34. Parafiady w piątek, 14 lipca.

Zgłoszenie wstępne (od grup z Polski) przyjmowane są do 12 czerwca. Zgłoszenia pełne do 30 czerwca. 

Wszystkie informacji dotyczące przyjazdu grup z Polski udziela Wojciech Wardaszko (tel. 505 215 862, mail. wojciech.wardaszko@parafiada.pl)

W sprawie przyjazdu grup polonijnych i zagranicznych prosimy kontaktować się z koordynatorką programów polonijnych Marią Kujel (tel. 728 820 606, mail: maria.kujel@parafiada.pl

Koszt uczestnictwa w 34. Międzynarodowej Parafiadzie to 680 zł dla uczestnika i 300 zł dla opiekuna (kwoty dotyczą grup z Polski). Ta kwota pokrywa koszty korzystania z zakwaterowania, wyżywienia, pakietu uczestnika oraz wszystkich elementów programu.


A jak wyglądała poprzednia Międzynarodowa Parafiada możecie zobaczyć tutaj.

Materiały programowe:

Logotyp 34. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży