Stowarzyszenie „Parafiada” im. św. Józefa Kalasancjusza w dniach 17-18 listopada 2023 r. zorganizowało dla swoich partnerów szkolenie rozwijające kluczowe kompetencje w zakresie współpracy i komunikacji.

Szkolenie miało na celu:

  • zapoznać uczestników z metodą ukierunkowaną na empatyczną komunikację,
  • pokazać sposoby porozumiewania się;
  • zaprosić uczestników do szukania nowych, skutecznych sposobów komunikacji, które będą mogli wykorzystać w życiu osobistym, rodzinnym czy zawodowym;
  • stworzyć przestrzeń do poszukiwania odpowiedzi na pytania: „Co zrobić by dzięki rozmowie zbliżać się do ludzi? Co robić by dostrzegać potrzeby innych, a zarazem być w zgodzie ze swoimi? Jak szczerze wyrażać siebie i empatycznie słuchać drugiego człowieka? Jak rozmawiać w sytuacjach konfliktowych zachowując szacunek dla siebie i drugiej osoby? Jak prosić by nasza prośba miała szansę zostać spełnioną?”
  • naukę strategii rozwiązywania konfliktów wartości, by własną postawą modelować i kształtować ważne poglądy, opinie, idee i społecznie akceptowane oraz budowania autorytetu w oparciu o wpływ zamiast siły.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom za udział w szkoleniu, zaangażowanie oraz niezwykle miłą atmosferę.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę  prowadzącej warsztaty – p. IZABELI GALICKIEJ, która posiadając ogromną wiedzę, potrafiła w interesujący sposób przedstawić najważniejsze zagadnienia w zakresie współpracy i komunikacji.

Szkolenie realizowane dzięki dofinansowaniu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego projektu pn. Wsparcie instytucjonalne i misyjne Stowarzyszenia Parafiada w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *